دانلود فایل(دانلود تحقیق در موردبهداشت کاربری تجهیزات پزشکی،الکترونیکی و مخابراتی در رسانه ها و سایت های خبری)

دانلود تحقیق در موردبهداشت کاربری تجهیزات پزشکی،الکترونیکی و مخابراتی در رسانه ها و سایت های خبری|50529016|bnd40261941|
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان دانلود تحقیق در موردبهداشت کاربری تجهیزات پزشکی،الکترونیکی و مخابراتی در رسانه ها و سایت های خبری آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

نام فایل : بهداشت کاربری تجهیزات پزشکی،الکترونیکی و مخابراتی در رسانه ها و سایت های خبری


فرمت : .ppt


تعداد صفحه/اسلاید : 46


حجم : 2 مگابایت*
بهداشت کاربری تجهیزات پزشکی،الکترونیکی و مخابراتی در رسانه ها و سایت های خبری
بسم الّله الرّحمن الرّحیم

*
پيامدهاي پرتودهي‌ به روش غيراصولي‌ دكتر محمودرضا كاردان، مديركل امور حفاظت در برابر اشعه كشور
در حال حاضر، 17 درصد پرتوگيري اضافي در كشور وجود دارد كه رقم بسيار بالايي در پرتوگيري پزشكي محسوب مي‌شود و اين در حالي است كه با انجام اقدامات و راهكارهاي ساده مي‌توان اين ميزان پرتو اضافي را به ميزان قابل‌توجهي كاهش دارد.پرتوگيري پزشكي در كشور بايد در مسيري حركت كند كه بهترين كيفيت تصويري را با كمترين پرتودهي داشته باشيم

*
بايد بر تجويز سي تي اسکن و ام آر آي نظارت جدي اعمال شود مسعود اميني ، عضو کميسيون بهداشت و درمان مجلس هفتم
براساس استانداردهاي علمي اگر يک درصدي مشخص از نتايج اين خدمات طبيعي باشد و معلوم شود که بيمار موردي نداشته است، امري عادي است و جاي سرزنش نيست اما اگر براي مثال، بيش از 80 درصد نتايج جواب آزمايش بر طبيعي بودن وضعيت بيمار صحه گذارد ديگر جاي سوال و اعمال نظارت جدي دارد.

*
لزوم توجه به عمر مفيد دستگاه‌هادكتر عبدالرسول صداقت، رئيس انجمن راديولوژي ايران
در بسياري از بيمارستان‌ها در بخش راديولوژي دستگاه‌هايي با قدمت 40 سال وجود دارد كه مي‌تواند خطراتي مانند نشت اشعه، كيفيت نامناسب تشخيص و ضرورت تكرار تصويربرداري براي بيمار را به همراه داشته باشد. متوسط عمر اين دستگاه‌ها حدود 20 سال است كه البته گاهي از اين دستگاه‌ها 2 برابر بيشتر از عمر مفيد پيش‌بيني شده براي آنها استفاده مي‌شود. اين در حالي است كه دستگاه‌هاي انجام تصويربرداري به قدري حساس هستند كه بايد دائم تحت نظارت و كنترل باشند.


*
حفاظت در برابر تشعشعات صفحه رایانهدكتر حميد مرآت، چشم پزشک در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا
بهترين فاصله از صفحه كامپيوتر50 سانتي‌متر است .
بايد صفحه كامپيوتر در جايي دور از پنجره يا نورهاي خيره كننده باشد؛ زيرا تشعشعات آن مي‌تواند باعث خستگي چشم شود. همچنين تصويرهاي لرزان كه در صورت قرارگيري كامپيوتر يا كاربر كامپيوتر در جايي كه لرزش وجود دارد، مي‌تواند باعث ايجاد ناراحتي‌هاي چشمي شود.

*
حفاظت در برابر تشعشعات صفحه رایانهدكتر حميد مرآت، چشم پزشک در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا
‌لرزش‌هايي كه بيش از 15 تا 20 بار در ثانيه در صفحه كامپيوتر يا افراد ايجاد شود، باعث اختلال ديد شده و بايد از بين بروند.
كاربران كامپيوتر بايد در هر 45 دقيقه استفاده مداوم از سيستم، 15 دقيقه به چشم خود استراحت دهند. همچنين افرادي كه بيشتر از شش ساعت مداوم با كامپيوتر كار مي‌كنند، دچارعفونت‌هاي ريوي و كاهش قدرت سيستم دفاعي شده و بايد روزانه دو ليوان شير بنوشند.

*
حفاظت در برابر تشعشعات صفحه رایانهدكتر حميد مرآت، چشم پزشک در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا
بهتر است افرادي كه به صورت طولاني از كامپيوتر استفاده مي‌كنند از صفحه مانيتور تخت و يا LCD استفاده كنند. زيرا اين تعشعشات باعث گرم شدن عصب بينايي و شنوايي مي‌شود كه اين امواج راديويي و الكتريكي منجر به كاهش حساسيت اين افراد مي‌شود. چون در سطح صفحات مانيتور LCD يك مايع كريستاليزه وجود دارد، اين امواج قبل از اين كه به چشم برسند، با اين مايع برخورد كرده و از بين مي‌روند.

*
حفاظت در برابر تشعشعات صفحه رایانهدكتر حميد مرآت، چشم پزشک در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا
فيلترهاي مخصوص روي صفحه كامپيوتر تنها موجب ايجاد كنتراست مي‌شود و جلوي تشعشعات را نمي‌گيرد.
كار زياد با كامپيوتر موجب ايجاد عيوب انكساري در افراد نمي‌شود.

*
حفاظت در برابر تشعشعات صفحه تلویزیون دكتر ابراهيم جعفرزاده پور، دبيرعلمي يازدهمين كنگره سراسري اپتومتري ايران
لازم است كودكان براي حفظ ديد چشم و جهت ديدن مقابل تلويزيون، فاصله‌اي حدود 5 برابر اندازه صفحه تصوير با تلويزيون داشته باشند و اين فاصله در تلويزيون هاي جديد با صفحات LCD كه تشعشعات كمتري را در بر دارد به حدود 4 تا 3 برابر اندازه تصوير تقليل پيدا مي‌كند.

*
كار با رايانه با خوردن عسل‌
نتايج تحقيقات روي افرادي كه 6 ساعت در كنار رايانه شخصي خود غذا خورده‌اند نشان مي‌دهد؛ آن دسته از زنان و مرداني كه در رژيم غذايي خود عسل مصرف كرده‌اند، از آثار منفي تابش‌هاي رايانه‌اي بر قواي جسمي خود مصون مانده‌اند.

*
متخصصان هشدار دادند: لامپ فلورسنت موجب بروز عوارض پوستي و سردرد مي‌شود
استفاده مداوم از لامپهاي فلورسنت موجب بروز عوارض بسياري از جمله سردرد، اگزما و ديگر عوارض پوستي مي شود.
البته استفاده از لامپهاي کم مصرف مطلوب است اما متخصصان پوست به اين نتيجه رسيده اند که بهتر است در محلهايي که افراد مرتبا در آنها حضور دارند از اين لامپها استفاده نشود و در عوض در مکانهاي عبور و مرور و راهروها و پارکينگها و اتاقهاي انتظار و نظاير آن مي توان از اين گونه لامپها استفاده کرد.

*
بر اساس اعلام اتحاديه بين المللي ارتباطات الکترونيکي: 4 ميليارد نفر تلفن همراه دارند


*
نتایج يك مطالعه 10 ساله توسط دكتر «مايك ريپاكولي» از استراليا و از محققان برجسته سازمان بهداشت جهانيتلفن‌هاي همراه در مقايسه با راديو و تلويزيون خطر كمتري براي سلامتي دارند
اين نتايج در حالي اعلام شد كه تا پيش از اين تصور عمومي وجود داشت كه تلفن‌هاي همراه در مقايسه با راديو و تلويزيون خطرات بيشتري براي سلامتي افراد دارد.
گرچه تشعشعات راديويي تلفن همراه براي بدن بي‌خطر نيست با اين حال سيگنال‌هاي ارسالي از تلويزيون و راديوها قوي‌تر از تلفن‌هاي همراه هستند كه در نتيجه خطر بيشتري براي سلامتي افراد دارند.
*
دكترعلي اكبر موسوي موحدي ، استاد و پژوهشگر برجسته مركز تحقيقات بيوشيمي - بيوفيزيك دانشگاه تهران(IBB)سودمندي مكالمه با موبايل،فقط 1دقيقه
اثر سوء ميدان‌هاي الكترومغناطيسي به ويژه ميدان تلفن همراه به صورت فزاينده نقش تخريبي در بدن، ارگانيسم‌ها، بافت‌ها، سلول‌ها و ماكروملكول‌هاي حياتي مانند DNA، پروتئين‌ها و آنزيم‌ها خواهد داشت.
نبايد به تلفن همراه به عنوان وسيله‌اي بي خطر نگاه كرد و هر كس هر اندازه كه تمايل داشت از آن استفاده كند؛ بلكه كاربرد تلفن همراه بايد همانند مصرف دارو، محدود و كنترل شده و اصلاحا داراي دوز مشخص باشد؛ به طوري كه يك فرد تنها ساعاتي از روز را مي‌تواند از موبايل استفاده كند و پس از آن حق استفاده دوباره از آن را نخواهد داشت.

*
تلفن همراه موجب پيري زودرس مي شود
پژوهشگران در بلژيک با تحقيق روي موشهاي صحرايي در آزمايشگاه پي بردند ميزان مرگ و مير موشهايي که در معرض امواج تلفن همراه قرار مي گيرند بالاتر از مرگ و مير موشهايي است که با اين امواج تماس ندارند.
نتيجه اين آزمايش نشان داد که تعداد گلبولهاي سرخ اين موشها بالا رفته است که اين نشان از تهاجمي خارجي به سيستم ايمني موشها است.
....