دانلود فایل(در باره سلامت روان وسالمندان)

تحقیق در باره سلامت روان وسالمندان ,تحقیق سلامت روان وسالمندان ,تحقیق, سلامت روان وسالمنداندر باره سلامت روان وسالمندان|31017317|bnd40261941|
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان در باره سلامت روان وسالمندان آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

تحقيق
متشکل از 57 صفحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::

عنوان
فصل اول : شیوه زندگی در سالمندی
دکتر فرحناز رجائی
فصل دوم : سالمندان وخانواده
علی اسدی
الهه حسن پور

فصل سوم : نقش سالمند در جامعه
علی بهرام نژاد
فصل چهارم : اختلالات سالمندان(دمانس- افسردگی- اختلال خواب)
دکتر فرحناز رجائی
دکتر حمیدرضا فتحی
عالیه زرکش

فصل پنجم : توانمند سازی سالمندان
صدیقه خادم
فصل ششم : تعامل جسم وروان در سالمندی
دکتر رئوفه قیومی

فصل هفتم : سالمندان ونقش روابط اجتماعی
دکترسید مهدی طبا طبائی
فاطمه سرگزی

فصل هشتم: نکاتی درخصوص سلامت روان سالمندان
ناهید کاویانی
مریم صالحیان


شیوه زندگی در سالمندی

به دنبال افزايش جمعيت سالمندان، محققين و متخصصين به اهميت توجه به وضعيت درمان و سلامتي آنان و فراهم آوردن امكانات لازم براي خدمات ويژه در اين زمينه پي برده اند. سالمندان شاهد تقلیل توانایی‌های جسمی و روانی خویش هستند و انواع بیماری‌ها و مشکلات روانی آنها را تهدید می‌کند. بیماری‌های جسمانی نظیر ایست قلبی، مشکلات تنفسی ، پوکی استخوان ، مشکلات گوارشی و انواع آسیب‌های مغزی و انواع اختلالات روانی نظیر اضطراب، افسردگی ، بی‌خوابی و مشکلات جنسی، از مسائل سالمندی است. در ضمن وضعيت تغذيه در سالمندي موضوع مهمي است كه در كشورهاي در حال توسعه به آن توجه كمي شده است. عوامل روانی بر ميزان مرگ، ناتواني و كيفيت زندگي سالمندان تاثير بسزايي دارد. سلامت سالمندان به عنوان یکی از مسائل و مشكلات بهداشتي در اكثر جوامع مطرح بوده و مقابله با اين مشكلات نيازمند سياستگزاري و برنامه ريزي هاي دقيق و صحيح مي باشد و عدم توجه به آن جامعه انساني را در آينده اي نزديك در مقابل مسائل و مشكلاتي بسيار پيچيده تر و چه بسا لاينحل قرار مي دهد.
چگونه زندگی کنیم تا در سالمندی سالم باشیم؟
سلامت یک طیف از بیمار بودن و بیمار نبودن است. وضعیت جسمی، روانی، اجتماعی، اقتصادی و مذهب در سلامتی موثر است. بعلاوه عوامل ژنتیکی، مادرزادی، محیطی و فردی در سلامتی نقش دارند. سلامتی هر فرد نه تنها در زندگی خود بلکه در زندگی اجتماعی نیز موثر است. زیرا در مورد بیماری های واگیر دار به صورت مستقیم و در مورد بیماری های مزمن به صورت غیر مستقیم با از دست دادن نیروی مفید در جامعه و افزایش هزینه های مراقبت بر سلامت کل جامعه تاثیر دارند. برای تامین سلامتی عزم ملی و تمایل فردی ضروری است. برای اینکه بتوان برآیند عزم ملی و تمایل فردی را در یک جهت قرار داد نیاز به برنامه جامع در کلیه سطوح مدیریتی و اجتماعی جامعه داریم. یک سری عوامل خطر در جامعه به میزان زیادی بر سلامتی فرد و جامعه موثر است که با شناسایی به موقع و مداخله فردی و جمعی در این عوامل می توان در پیشگیری از بیماریها وارتقاء کیفیت زندگی سالمندان موفق بود. این عوامل خطر شامل بی تحرکی، تغذیه نامناسب، خواب ناکافی و استرس است.